Apokalipsa
zbiór proroctw i przepowiedni...
FAQ  ::  Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Galerie  ::  Rejestracja  ::  Profil  ::  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ::  Zaloguj


iskra wychodzi z Polski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 58, 59, 60  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apokalipsa Strona Główna » Przepowiednie dotyczące Polski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 14:42, 14 Wrz 2010    Temat postu:

No widzisz, już się robisz agresywny, wyzywasz mnie, a to nie świadczy źle o tobie.
Czy budduzm nazwiesz religią czy filozofią?
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 14:54, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Przepraszam, a to o tobie dobrze nie świadczy.
Nie dojdziemy do porozumienia w tej kwestii, ponieważ ja się kieruję wiedzę i szukaniem dowodów, a ty w pewnym momencie poszukiwań po prostu się poddałeś i przyjąłeś utarte, ustalone dogmaty na I soborze Nicejskim.
Nurtuje mnie pytanie, może ty, bo się uważasz za znawcę odpowiesz mi;
Dlaczego w piśmie nie ma kompletnie nic od dorastaniu Jezusa, o jego wychowywaniu? Jest tylko o jego narodzinach, a następnie czarna dziura i raptem ostatnie 3 lata i to też sprytnie ocenzurowane.
Powrót do góry
Jarko
Gość

PostWysłany: Wto 15:08, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Nie wiem gdzie Ty tu widzisz agresję.
Powiedziałem Ci już raz że jak się trochę pouczysz i zaczniesz w końcu pisać na temat o którym masz pojęcie to możemy rozmawiać ale na razie to widzę że "nie godzien" jestem rozmowy z Tobą Very Happy

Pozdrawiam i życzę Ci otwartego umysłu RZECZYWISTEGO a nie urojonego.
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 15:18, 14 Wrz 2010    Temat postu:

W latach, powiedzmy 46-80 ubiegłego stulecia rzeczą nie do pomyślenia było to iż kobieta samotnie wychowywała dzieci, zdarzały się przypadki, ale były one wytykane palcami, te kobiety musiały słyszeć - masz suko bękarta, puściłaś się etc. Często nawet ksiądz je wyklął z ambony. Nikt się nie zapytał, nie sprawdził dlaczego tak jest, może narzeczony okazał się tchórzem, może umarł, zginął przedwcześnie, a może mąż był pijakiem i katował fizycznie i psychicznie rodzinę. Nikogo to nie obchodziło. Najlepszą rzeczą jest iż każdy z tych którzy je wyzywali, wytykali no i księża oczywiście nazywali siebie pobożnymi chrześcijanami, pełnymi miłosierdzia, dobroci... k... to chyba jakiś dowcip.
Na szczęście świadomość ludzka się budzi w coraz szerszych kręgach i w coraz to szybszym tempie. Nikt już nie wytyka samotnych matek, bo jest to sprawą normalną.
Złem również było życie bez ślubu, a bez kościelnego to już w ogóle, a teraz jest to normalne, ślubów kościelnych jest mniej niż cywilnych i coraz więcej ludzi stosuje zasadę ograniczonego zaufania wobec partnera, plują na zimne stosując intercyzę przed małżeńską. Ludzie wolą żyć bez ślubu, z czasem pewnie będzie można rozliczać się z fiskusem ze związku w konkubinacie, a tym samym ślub nie będzie w ogóle potrzebny. Bo tak naprawdę czy papierek jest komuś potrzebny by się kochać?
Pamiętam 13 lat temu chowaliśmy dziadki, on przed śmiercią mówił spalcie mnie, bo na miejscu mego grobu młodzi ludzie mogą mieć korytarzyk, mały pokoik czy WC w swym mieszkanku. Krematorium najbliższe do Gdańska było w Poznaniu. W tamtym czasie już około 80% poznaniaków kazało się kremować, a u mnie w Gdańsku ciemnota mówiła, że to zło, tylko za tą ciemnotą stał stary prezes Zieleni, miejscowego monopolisty pogrzebowego oraz wielu księży, którzy mieli dobry interes w tradycyjnych pogrzebach i to oni nawoływali ludzi iż palenie to grzech, a przecież w piśmie stoi... z prochu powstałeś w proch się obrócisz. Teraz krematorium jest w każdym większym mieście.
Kolejna sprawa to, że coraz większa liczba rodziców, bodajże 50-60% w ogóle nie chrzci swych pociech. Dlaczego? Ich świadomość daje wolność wyboru dzieciom, a nie siłą, bez woli narzucenie wiary. Bo przecież skąd można wiedzieć, że te dziecko będąc dorosłym człowiekiem nie przejdzie na Islam, Judaizm, Neopoganizm, Prawosławie czy może nie będzie homoseksualistą, co się kłóci z doktryną wiary. Podejrzewam, że z czasem 95-100% rodziców przestanie chrzcić.
Ostatnia rzecz, to sprawa rozwodów kościelnych. Coraz częściej się o tym słyszy. Dobitnym przykładem jest założycielka tego forum. Można sobie zadać pytanie po co to było?

Reasumując
Budźcie ludzie swą świadomość i rozwijajcie się, to świat będzie lepszy. Wiele rzeczy z waszych religii jest dobrych, również bardzo dużo rzeczy jest świetnych z okresu przed religiami monoteistycznymi, również bardzo wiele dobrych rzeczy czeka na odkrycie. Nie zacietrzewiajcie i nie ograniczajcie myślenia.
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 15:23, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Jarko i ty się próbujesz nazwać lepszym ode mnie? Dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie? Za trudne, za śliskie? Czego się boisz?
Czemu mnie wyśmiewasz?
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 15:27, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Jarko napisał:
Nie wiem gdzie Ty tu widzisz agresję.
Powiedziałem Ci już raz że jak się trochę pouczysz i zaczniesz w końcu pisać na temat o którym masz pojęcie to możemy rozmawiać ale na razie to widzę że "nie godzien" jestem rozmowy z Tobą Very Happy

Pozdrawiam i życzę Ci otwartego umysłu RZECZYWISTEGO a nie urojonego.


Piszesz o rzeczywistym umyśle, ty w coś tam wierzysz, nierzeczywistego, na co nie tak naprawdę dowodów poza jedną księgą. Ja wolę fakty, wiedzę.
Więc kto tu ma urojony umysł?
Powrót do góry
Jarko
Gość

PostWysłany: Wto 15:37, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Słuchaj jeśli szukasz naiwniaka którego chcesz wciągnąć w swoje "gierki" to się pomyliłeś. Ty tu nie jesteś po to żeby się wymieniać poglądami czy rozmawiać. Doskonale wiesz po co tu jesteś i ja wiem, więc odpuść sobie moją osobę z łaski swojej bo jesteś za cienki w uszach.
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 15:38, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Jeszcze jedno, ja mam pojęcie na temat, o którym piszę, ale jeśli mam inne zdanie na to niż ty, to dlatego jestem niegodzien zabierać głos do takiej osobistości jak ty Jarko. Przykre, jak ktoś taki jak ja, może ateista, może innowierca, może gnostyk, a może Żyd, chciałby mieć dobre zdanie o miłosiernych, dobrych katolikach, ale nie może, bo na każdym kroku jest opluwany, wyśmiewany, kilkaset lat temu zostałby spalony, tylko za to iż myśli odmiennie niż nakazali ojcowie kościoła.
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 15:41, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Po co tu jestem?
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: Wto 15:42, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Dobre pytanie Wink
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 15:51, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Właśnie, ale niech mnie oświeci Jarko.
Tak na prawdę już jakiś czas temu wraz z jedną Panią, która się tu czasem udziela, ostatnio mniej, bo trzeba mieć anielską cierpliwość by prowadzić dyskusję z idiotami, chcieliśmy zorganizować inne forum, z czasem spotkanie gdzieś w jakimś ciekawym miejscu w Polsce, dla osób, które kierują się w życiu umysłem, a nie fanatyzmem starych, często nudnych dogmatów. Chyba trzeba do tego pomysłu wrócić
Bo ogólnie te forum winne być poświęcone dyskusją na temat przepowiedni, a stało się tak, że założycielka próbuje zrobić karierę dzięki niemu, a wielu jest tu tylko po to by w fanatyczny sposób prowadzić swoją skrajnie prawicową politykę. Smile
Powrót do góry
Jarko
Gość

PostWysłany: Wto 16:02, 14 Wrz 2010    Temat postu:

No właśnie pokazałeś po co tu jesteś.
Przekręcasz sens wypowiedzi wszystkich tych którzy mówią tutaj że wierzą w Boga żeby przedstawić ich w złym świetle, następnie uogólniając zwalasz wszystkie wielkie morderstwa i szkody na karb katolików pomimo że od wskazanych przez Ciebie zdarzeń minęły dziesiątki lub setki lat. A następnie podsumowujesz że to Ty jesteś tu ofiarą a wszyscy którzy się tu podają za katolików to ci żli.
Myślisz że jesteś taki cwaniak?
Jak ktoś zajrzy tutaj to powie "o rany jak oni na tego biednego Bogusia naskakują te złe katole" ale wystarczy się cofnąć kilka stron wstecz i widać prawdziwe oblicze pana Bogusia jak na dłoni.
Odbij z łaski swojej ode mnie "dobry człowieku"
<bez odbioru>
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 16:07, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Zbrodnie przeciw Islamowi nadal trwają. A widzę, że mnie przejrzałeś na wskroś, oj ja biedny, biedaczysko, katole mnie biją.
No cóż za obiektywizm i mówienie prawdy trzeba dostać po tyłku, z czasem się człowiek przyzwyczaja i traktuje z przymrużeniem oka to iż większość ludzi tak na prawdę woli się ograniczać i być głucha na inne zdanie niż ogólnie przyjęte.
pozdrawiam ludzi świadomych... fanatyków religijnych też Twisted Evil
Powrót do góry
Bogusław
Gość

PostWysłany: Wto 16:09, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Jarko, tak na marginesie, wróć proszę jak znajdziesz odpowiedzi na wszystkie moje pytania.
Powrót do góry
Jarko
Gość

PostWysłany: Wto 16:49, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Wiesz że w islamie jest kara śmierci np. tylko za to że ktoś powie że kobieta cudzołożyła? Wiesz że tam się ludzi kamienuje? Wiesz że muzułmanie zabijali katolików. Najazdy tatarskie i tureckie na Polskie! Wiesz że w Indiach niektóre sekty nadal palą żonę z umarłym mężem? wiesz ile wśród buddystów było mordów i tyranii?
Co się tak przyczepiłeś akurat katolików i to jeszcze w Polsce? Mówiłem Ci już że jak Ci nie pasuje Polska to jedż do Indii albo Arabii czy Turcji i będziesz w końcu spełniony.
Jak Cię jakiś katolik skrzywdził to z nim się rozliczaj a nie dowalasz się do spokojnych ludzi którzy nie mają nic wspólnego z Twoimi problemami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apokalipsa Strona Główna » Przepowiednie dotyczące Polski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 58, 59, 60  Następny
Strona 32 z 60

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
  ::  
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group   ::   template subEarth by Kisioł. Programosy   ::  
Regulamin