Apokalipsa
zbiór proroctw i przepowiedni...
FAQ  ::  Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Galerie  ::  Rejestracja  ::  Profil  ::  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ::  Zaloguj


iskra wychodzi z Polski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apokalipsa Strona Główna » Przepowiednie dotyczące Polski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość


PostWysłany: Czw 14:31, 05 Gru 2013    Temat postu:

Zaprawdę Powiadam Wam Siostry i Bracia!
Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [ Marek Ewangelista
Powrót do góry
mały budda
Gość

PostWysłany: Nie 11:37, 29 Gru 2013    Temat postu: światło wewnętrzne czyli kryształ życia

Witam serdecznie.
Gratuluje Pani widzenia iskry światła. To co Pani widziała zmieniło Pani życie. Tak to czuje więc pisze. Od zobaczenia przez Panią iskry wiele rzeczy się zmieniło. Iskra urosła w mocy tym samym zdobywając doświadczenia, umiejętności, wiedzę. Najlepsze z tego wszystkiego jest, iż iskra żyje wśród Polaków, lecz oni jej nie widzą i nie zobaczą. Ślepcy to ludzie, którzy patrzą na zewnątrz i sprzedali swoje dusze kapłanom religii.
Natomiast iskra jest ,jak na razie widoczna od wewnątrz, lecz manifestuje się obecnie na zewnątrz w matce naturze i ojcu słońcu.
Iskra ma zadanie pomóc matce naturze stać się świecącą ziemską gwiazdą.
Zastanawiałem się wiele razy dlaczego widzę oczy dusz, które mi się, przyglądają. Teraz wiem, iż obserwują mnie. Nie tylko oczy dusz ludzi ale i oczy dusz zwierzątek.
Pozdrawiam światłem.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Goliath666
Gość

PostWysłany: Sob 3:37, 01 Lut 2014    Temat postu:

Ummm, czyli jak nie wierzę w Boga to nie mam duszy? Albo zaprzedałem ją diabłu (w którego też nie wierzę)? Spoko.
Powrót do góry
GEB
Gość

PostWysłany: Sob 18:01, 03 Maj 2014    Temat postu: ERA MIŁOSCI

PRZYZYWANIE DUCHA
Chrześcijańska kultura bizantyjska rozwinęła właściwą sobie filozofię życia i ludzkich dziejów.
Odkryła i sformułowała wielkie intuicje dotyczące samej natury człowieka oraz jego relacji do świata niewidzialnego. Jedną z najważniejszych jest rozumienie człowieka jako istoty otwartej, ikonicznej, relacyjnej i komunijnej, realizującej odwieczne przeznaczenie w tajemnicy własnej wolności.
Przeznaczeniem tym jest uczestnictwo w życiu Boga, które za życia ziemskiego przybiera postać mozolnego procesu wznoszenia się ponad ograniczenia własnej natury, przekraczania samego siebie i otwierania się na działanie niestworzonych energii Bożego Ducha. Taka jest ludzka natura kryjąca w sobie boską ISKRE.

Świetliste dusze. Iskra wychodzi z Polski

ERA MIŁOSCI

Przyjdź, Światłości prawdziwa.
Przyjdź, życie wieczne.
Przyjdź, misterium ukryte.
Przyjdź, skarbie nienazwany.
Przyjdź, rzeczywistości niewypowiedziana.
Przyjdź, szczęśliwości bez końca.
Przyjdź, Światłości niezachodząca.
Przyjdź, Zmartwychwstanie umarłych...
Przyjdź... Ty, który przychodzisz do nas śpiących w czeluści,
O Ty, który jesteś ponad niebiosami.
Przyjdź, radości wieczna.
Przyjdź, który pragnąłeś i pragniesz mej biednej duszy.
Przyjdź, moje tchnienie i moje życie.
Przyjdź, moja radości, moja chwało, moja słodyczy bez końca.
Przyjdź...
Św. Symeon Nowy Teolog, 949-1022
Niestrudzony głosiciel osobistego doświadczenia Boga, dostępnego człowiekowi dzięki Chrystusowi i działaniu Ducha Świętego.
Zjednoczenie z Bogiem jest możliwe do urzeczywistnienia już w życiu doczesnym i już teraz rozpoczyna się zmartwychwstanie człowieka do nowego życia.

Królestwo Boże jest wewnątrz nas (Łk 17,21)
Matka Ziemska urodziła cię z ciała, a ty przebóstwiasz się w DUCHU
Powrót do góry
GEB
Gość

PostWysłany: Sob 22:14, 03 Maj 2014    Temat postu: IKONOKLAZM

IKONOKLAZM (gr. eikōn – „obraz"; klao – „łamać", „obrazoburstwo")

Sacrum (łac.) – sfera świętości. Wokół niej koncentrują się wierzenia i obrzędy, praktyki religijne. Przeciwieństwem sacrum jest profanum – przestrzeń przeznaczona dla niewtajemniczonych (profanów).

W judaizmie, jak i w chrześcijaństwie, zakaz przedstawiania wizerunku Boga znajduje korzenie biblijne:
„Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. " (Wj 20,4-5, Biblia Tysiąclecia, III wydanie).

Z drugiej strony, według doktryny katolickiej i prawosławnej, zakaz kultu obrazów miał ścisły związek ze Starym Przymierzem (zob. Pwt 4:15 - Bóg nie objawił się Żydom w widzialnej postaci, dlatego uznają one kult obrazów za mający uzasadnienie biblijne - w Nowym Testamencie.
Jezus jest bowiem „obrazem Boga niewidzialnego" (Kol 1:15), kto zobaczył Jego, zobaczył i Ojca (por. J 14:9).

Protestanci nie uznają tej interpretacji, uważając ją za nadużycie, a sam kult obrazów za sprzeczny z przykazaniami Bożymi.

Ikonoklazm, czyli Kłótnia o Obrazy, był ruchem wrogim kultowi ikon, świętych obrazów, które stanowiły przedmiot adoracji we Wschodnim Cesarstwie rzymskim.

Doktor Kościoła św. JAN DAMASCENSKI z Damaszku stał na czele jednego z tych ruchów sprzeciwu. Jednak pozycja cesarza zyskała wsparcie w wyniku sukcesów politycznych: oblężenie Konstantynopola w latach 717-718, koniec płacenia daniny plemionom arabskim. Syn Leona III, Konstantyn V (cesarz w latach 741-775) odnosił również sukcesy militarne, co wzmocniło jego pozycję przeciw ikonodulom.

Św. Jan Damasceński napisał jakże ważne słowa: Krzyż Pana naszego Jezusa Chrystusa, a nie cokolwiek innego, zwyciężył śmierć, zgładził grzech praojca, pokonał piekło, darował nam zmartwychwstanie, udzielił siły do wzniesienia się ponad doczesność i ponad samą śmierć, zgotował powrót do dawnej szczęśliwości, otworzył bramy raju, umieścił naturę naszą po prawicy Boga, uczynił nas Jego dziećmi i dziedzicami.

Chrystus na krzyżu

Pójdźmy do Chrystusa na krzyżu,
stańmy się uczestnikam Jego cierpień,
aby mieć też udział w Jego chwale.
Chrystus był wśród umarłych,
umrzyjmy dla grzechu, aby żyć dla sprawiedliwości.
...
Wy, którzy jesteście na świecie, bądźcie woli;
wy, których znajdujecie się za ogrodzeniem, wyjdźcie;
wy, którzy jesteście w ciemnościach, otwórzcie oczy na światło;
idźcie wolni, więźniowie psychiatrii;
ślepi, podnieście oczy!
Powrót do góry
Incepayceby80Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ćmielów

PostWysłany: Pią 21:00, 16 Maj 2014    Temat postu:

mocne!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nawrócona
Gość

PostWysłany: Pon 15:00, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Witam wszystkich, jestem tu nowa mimo, że od jakiegoś czasu sledze to forum.
To właśnie dziś zdecydowałam się odezwać.
Chcę nawiązać między innymi do książki pani Róży.
Przeczytałam ją, moja droga pni. Muszę stwierdzić, że w niektórych momentach oddawała to o czym warto jest pamiętać. Natomiast, jeśli byłabym niecierpliwa z pewnością nie dotrwałabym do końca.
Wszystko to co najważniejsze, opisała pani na pierwszych stronach a ciąg dalszy był jak odbicie w lustrze.
Nie chcę pani krytykować, po prostu sama od wielu lat piszę i udoskonalam tą technikę, ciągle się uczę.
Samo przesłanie iskry, nie było dla mnie odkryciem. Ponieważ zawsze czułam, że ludzkość o czymś zapomniała. Jednakże brakuje w niej idei wiary. Ktoś tu napisał, że nie wierzy w Boga. W odpowiedzi chciałabym napisać, że i ja nie wierzyłam. Stąd jak każdy się pewnie domyślił wziął się mój nick. Zamierzam także przekonać wszystkich tych którzy mają wątpliwości w sprawie istnienia jego.
Z doświadczenia wiem, że człowiek jest tak skonstruowany że po prostu musi w coś wierzyć. Problem polega na tym, że niektórzy są tak zagubieni iż sami nie wiedzą czy w coś wieżą, albo wierzą na oślep w to co podsuwa im na tacy religia.
Ponoć wszyscy mamy możliwość wyboru, jest ona nam dana więc korzystajmy z niej.
Chcę głównie wypowiadać się w temacie wiary, czuję taką potrzebę i wierzę, że jest słuszna. Ponieważ jest ona zazwyczaj gorącym tematem nie tylko w domowym zaciszu, ale również na podwórku. Coraz częściej można usłyszeć, jestem niewierzący albo wierzę tylko nie praktykuję.
Określenie nas samych jest dość głębokie, tych słów nie rzuca się na wiatr. One dojrzewają w nas przez bardzo długi okres. Przyznanie się przed samym sobą jest wyraźnym krokiem na przód, by dociec całej prawdy.
Prawda, jest zawsze jedna posiada tylko jedno prawo na którym opiera się sprawiedliwość. Nie można być sprawiedliwym, nie znając wcześniej prawdy, prawdę natomiast można pokryć jedynie dowodami, ale niekoniecznie namacalnymi.
Żyjąc w prawdzie, jesteśmy sprawiedliwi w stosunku do samych siebie ale nie tylko. Wiec ja żyjąc w tej prawdzie, ale będąc zarazem tylko człowiekiem, postaram się wszystko wam przedstawić w najbardziej możliwy prosty sposób.
Chcę zaznaczyć od razu, że przez najbliższe dni aż do niedzieli. Może mnie nie być na forum. Więc jeśli ktoś zada mi pytanie w tym czasie, niech nie spodziewa się szybkiej odpowiedzi.
Przepraszam za to z góry. Ale jestem tylko prostym człowiekiem z garstką problemów, i wciąż dążę by je rozwiązać.
Moja wizja idei jest bardzo szeroka, nie wiem nawet czy posiada jakieś granice, a zarazem jednak zrozumiała i dla każdego. Nie ukrywam, że popieram niektóre wątki zawarte w książce pani Róży, jednak moje odczucia w tym względzie się nieco różnią. Sięgam znacznie dalej, opieram się na faktach ale również na naszej podświadomości. nie trzeba mieć dużego wykształcenia by zrozumieć jak duży wpływ na nas ma podświadomość.
Już jako dziecko zaczęłam się porządnie zastanawiać nad rolą człowieka, ważny był cel mojego istnienia a nie to kim w przyszłości zostanę.
Zapytałam więc pewnego razu na lekcji katechetę, skąd wziął się Bóg skoro wcześniej nie było nic?
Tak w wieku 8- 9- 10 lat, próbowałam znaleźć na to pytanie odpowiedz, możecie się domyślić jak wielkie było moje rozczarowanie, kiedy nauczyciel zaczął snuć coś o miłości, twierdząc, że trzeba po prostu wierzyć.
Ale w mojej głowie szumiały myśli głośno się temu wszystkiemu sprzeciwiając, miłość? Była miłość w czasach kiedy nie było nic, nawet tego całego kosmosu?
To jakiś absurd! Moje oburzenie było tak ogromne, że na jakiś czas postanowiłam po prostu o tym zapomnieć. A raczej sądziłam, że o tym zapomnę.
Lata mijały a ja chcąc być dobrym, nie wzorowym ale dobrym katolikiem, modliłam się wieczorami, chodziłam do kościoła przyjęłam komunię św.
Po jakimś czasie stwierdziłam, że po przez to całe modlenie się miewam spore kłopoty. Obejmowały one szkołę ale i też dom. Ten okres był bardzo trudny dla tamtej 13 latki, która pod wpływem negatywnych emocji owego czasu odsunęła Boga od siebie nie zamierzając do niego już więcej wracać.
To może wydać się śmieszne, ale w tamtych latach to właśnie jego obwiniałam za moje nieszczęścia, miałam żal że tak mnie traktował, przecież tak się starałam mu spodobać.
Następnie uparcie chciałam udowodnić, że można być szczęśliwym bez niego. I faktycznie najgorszy okres przeminął, ale nie za sprawą mojej podjętej wcześniej decyzji. Ja po prostu przestałam udawać, grać kogoś kim w tedy nie byłam, przestałam zmuszać się do tego co od najmłodszych lat mi narzucano. Złapałam równowagę tak mi się wówczas wydawało, zdobyłam upragniony zawód i mogłam się realizować. Ciągle jednak przeszłość dawała o sobie znaki, z którymi żyję po dziś dzień.
Jestem świeżo po przemianie która we mnie zaszła, bo minęło od niej około 5 miesięcy. Zbyt często patrzymy w górę nie zważając na to co mamy pod stopami.
Piszę to wszystko po to by choć trochę przybliżyć moją tułaczkę. Wiem, że wszyscy miewamy problemy, nie można jednak powiedzieć, że ktoś bardziej cierpi a ktoś mniej. Wszyscy czujemy to samo, a każde uczucie jest wyjątkowo silne. Nie możemy powiedzieć, że zasmucone dziecko czuje w mniejszym stopniu smutek niż dorosły. Ponieważ zmieniają się tylko powody, ale uczucie jakie by nie było, pozostaje bez zmian.
Powrót do góry
jayloDołączył: 01 Paź 2014
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:21, 01 Paź 2014    Temat postu:

Bardzo ciekawa historia Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nawrócona
Gość

PostWysłany: Czw 14:54, 23 Paź 2014    Temat postu:

Witam ponownie.
Piszę bo nie mogę się powstrzymać, czy ktoś słyszał najnowszy utwór Pana Czesława Mozil? Chodzi mi o ten po przez który zrobiło się głośno, czyli - Nienawidzę cię Polsko.
Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że kilka dni temu w napływie chęci dla samej siebie napisałam coś zupełnie przeciwnego. W każdym bądź razie moje wypociny powstały w tym czasie a może nieco wcześniej, być może nawet w momencie kiedy utwór pana Mozil ujrzał światło dzienne.
Rozbawiło mnie to niemal do łez, czy był to zbieg okoliczności czy może znak z góry, tego nie wiem.
Słuchałam pilnie, nie nazwę tego piosenką a tym bardziej sztuką natomiast jakiś tam utwór to jest. Moje pierwsze wrażenie spowodowało jedną wielką niechęć do autora, nie z powodu że zaśpiewał to tak jak zaśpiewał chodzi mi raczej o zawarte tam słowa.
Spotkałam się z masą negatywnych opinii, byli też tacy którzy uważają to za rodzaj sztuki, z czym jak już na początku napisałam, się nie zgodzę.
Na mój rozum, Polska to nic innego jak ludzie którzy zamieszkują ten kraj. Na początku można odnieść mylne wrażenie i stwierdzić, że uderzyć ma to w ludzi odpowiedzialnych za promowanie kraju. Co mogą potwierdzić pierwsze słowa. '' Nienawidzę cię Polsko, na to nic nie poradzę.
Nienawidzę cię Polsko, bo nade mną masz władzę. ''
Dalsza część mówi o biedzie i ogromnym niezadowoleniu, przymusowej emigracji za lepszym życiem itp. Właściwie bohater o którym mowa cały czas czuje melancholię.
Autor twierdzi, że chciał przekazać jak mimo wszystko ( być może emigranci. ) Kochają swój kraj.
Dwie rzeczy się tu nie zgadzają, pierwsza. Kiedy kogoś się kocha to nie można nienawidzić, i odwrotnie.
Druga, co odbieram wydaje mi się obiektywnie. Przede wszystkim mowa tu o mieszkańcach którzy są niczemu winni. W tym, na teledysku zaprezentowano znak Solidarności.
Co o tym myślicie? Czepiam się tego z dwóch powodów, pierwszy opisałam wyżej. Drugi jest częścią mnie i mojej idei.
Cytat: '' Zbyt często patrzymy w górę. Nie zważając na to, co mamy pod stopami. ''
Jeśli jakakolwiek iskra ma wyjść z Polski, to tylko po przez miłość ludzi do tego kraju. W ten sposób pomożemy zrozumieć innym co jest tak naprawdę ważne i być może wezmą z nas przykład.
Powrót do góry
Siekiera
Gość

PostWysłany: Wto 14:16, 16 Gru 2014    Temat postu: wszystko jest wyjaśnione i opisane

Witam, całości nie przeczytałem więc nie jestem pewny czy taka informacja już się pojawiła na forum. Jeżeli wszyscy chcecie dowiedzieć co się dzieje i dlaczego i o co chodzi, przeczytajcie "Księgę Prawdy": ostrzezenie. net
tu znajdziecie wyjaśnienie wszystkiego o czym dyskutujecie od tych kilku latek Smile dowiecie się również co nas czeka w najbliższym, niedługim już okresie w dziejach tego Świata Smile

Z Bogiem
Powrót do góry
IzworskiDołączył: 31 Sty 2016
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Nie 13:08, 31 Sty 2016    Temat postu:

Witam,

Chciał bym Państwu przedstawić krótką książkę, której jestem autorem.
Zaprojektowałem w niej zupełnie nowy ustrój, wraz z systemem gospodarczym i prawem. Proszę również o pomoc w rozpowszechnianiu tego działa na różnych forach.

NOWE SPRAWIEDLIWE MIASTO

Lucjan Izworski

Tematem tej krótkiej książki jest kilka systemów, których jestem autorem. Książka ta ma za zadanie przedstawić możliwie jak najlepiej zagadnienia związane z niżej wymienionymi systemami. Jednakże jestem świadom ogromu tych systemów, wiem że nie jestem w stanie przedstawić Państwu wszystkich zalet tych systemów. System Infokratyczny zakłada że to WY go rozbudujecie. Autor, podaje jedynie reguły nowego porządku.

- Ustrój Infokracja
-- IPI
- System Gospodarczy Informatium.
-- UWI
- Giełda Informacji
- Infokratyczne media
- Infokratyczne prawo
- Bank Pracy.
- Infokratyczny system edukacyjny

USTRÓJ POLITYCZNY INFOKRACJA

Pozwolę sobie zacząć od krótkiej definicji, a następnie przejdę do objaśniania tego tematu.

Infokracja – System rządów i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi oddany głos obywateli na konkretny temat (problem) który Państwo chce rozstrzygnąć. Obywatele są weryfikowani pod względem posiadanej wiedzy, w celu otrzymania IPI ( Indywidualnych Punktów Informacyjnych )które określają szczegółowy poziom wiedzy obywatela w każdej dziedzinie nauki. IPI pozwala określić wartość głosu obywatela, w stosunku do innych zweryfikowanych pod względem wiedzy obywateli. Większa ilość wiedzy w IPI, na temat który jest związany bezpośrednio, bądź pośrednio z tematem (problemem) zwiększa wartość głosu obywatela w głosowaniu.

Jak już państwo zauważyli, Infokracja może wydawać się podobna do demokracji bezpośredniej, gdzie również obywatele bezpośrednio decydują nad zmianami wprowadzanymi w Państwie. Jednak różnica jest diametralna, w Infokracji obywatele są weryfikowani pod względem wiedzy, poziom ich wiedzy jest zapisany w IPI ( Indywidualne Punkty Informacyjne ) i ma wielki wpływ na wartość naszego głosu, podczas głosowania.

IPI – Indywidualne punkty informacyjne to aplikacja w której są zawarte wszelkie informacje na temat poziomu naszej wiedzy oraz poziomu etyczności ( Infokratyczne prawo ). IPI jest bardzo konkretne, w szczegółowy sposób pokazuje nam ile dana osoba wie na dany konkretny temat. ( Omówię ten temat szerzej w dalszej części książki )

W przeciwieństwie do ludzi którzy wymyślili demokrację, uważam że wartość głosu obywateli powinna być różna i powinna zależeć od poziomu posiadanej wiedzy. Jestem świadom faktu że wszyscy ludzie nie są wszechwiedzącymi geniuszami, to też nie zasługują na to by każdy posiadał tą samą wartość głosu. Równocześnie wiem, że nie ma ludzi głupich, każdy ma swoje zainteresowania, i je przez całe swoje życie rozwija. Dlatego wiem, że dla każdego w Infokracji znajdzie się temat, w którym jego głos będzie cenny.
Infokracja to pierwszy taki ustrój w którym możliwym jest działanie Inteligentnej Anarchii, w tym ustroju, nie ma ludzi którzy decydują za nas, tak jak to jest w standardowej demokracji. Nie ma prezydenta, nie ma premiera, nie ma ministrów – jesteśmy tylko a może raczej, aż MY. Suma naszej wspólnej wiedzy, jest wyższa niż suma wiedzy tych pojedynczych osób które wybieramy w demokracji na te stanowiska. W Infokracji wszyscy jesteśmy politykami, wszyscy bierzemy aktywny udział w zmianach wprowadzanych w naszym Państwie, województwie, mieście, wsi.
Internet to niesamowicie funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu, w łatwy i szybki sposób można brać udział w głosowaniu. Wystarczy się zalogować na swoje konto obywatelskie, wygenerowane przez Państwo, które jest bezpośrednio powiązane z IPI, wejść w dany problem o konkretnej tematyce i wypowiedzieć się. Nasza wypowiedź zostanie potraktowana jako oddany głos na „Nie” albo „Tak”. Na podstawie posiadanej wiedzy, zostanie oszacowane jaką mamy wartość głosu w tym temacie na który się wypowiedzieliśmy. Musimy jednak pamiętać o tym by starać się nie wypowiadać, gdy nie wiemy jak być powinno, albo jak jest. Ponieważ błędne wypowiedzi mogą ująć nam punktów z IPI, świadcząc o fakcie, nie posiadania kompletnej wiedzy na dany konkretny temat w którym się pomyliliśmy. Musimy również uważać na sposób w jaki się wypowiadamy, nie może być wulgarny albo obraźliwy, ponieważ takie wypowiedzi wpływają na poziom naszej indywidualnej etyczności zapisanej w IPI – Poziom etyczności, to wskaźnik który jest potrzebny do działania nowego prawa, elastycznego i sprawiedliwego które opisze w dalszej części książki.
Kolejną korzyścią skorzystania z Internetu w tym wypadku, jest brak biurokracji, wszystko odbywa się internetowo. Jeśli chcemy coś załatwić, po prostu zadajemy pytanie w odpowiednim miejscu w Internecie [ Infornacja – E-Państwo ] tam obywatele zaczynają infokratyczną dyskusję [ biorącą pod uwagę, poziom wiedzy, wypowiadających się. ] na ten temat, która jest jednocześnie głosowaniem. Prawo w tym systemie jest inne, to też nie wiele biurokratycznych czynności znanych wam dzisiaj będzie obowiązywało gdy ten system zacznie działać.

IPI

Indywidualne Punkty Informacyjne służą określeniu konkretnego poziomu wiedzy obywatela, dzięki nim potrafimy oszacować wartość głosu obywatela w stosunku do innych zweryfikowanych pod względem wiedzy obywateli.
IPI składa się z dwóch części, części etycznej mówiącej innym o tym jacy jesteśmy, jak postępujemy, w niej zawarte będą wszelkie nasze wykroczenia, przestępstwa oraz pozytywne opinie wydane za działania na rzecz społeczeństwa. Wszystkie te negatywne i pozytywne opinie są dodawane przez innych ludzi, każdy wpis do IPI musi być przegłosowany w sposób infokratyczny, biorący pod uwagę etyczność oceniających.
Drugą częścią IPI jest część Naukowa. Każda nauka jest przedstawiana w IPI w sposób procentowy, tak samo działy i poddziały tych nauk. Tylko konkretne pojedyncze informacje z których składają się różnego typu działy i poddziały jak i cała nauka czyli suma, są określane w sposób binarny 0-1 ( Nie rozumiem, rozumiem ). Ludzie wypowiadają się, zadają pytanie, bądź na nie odpowiadają. Aby móc oddać głos muszą zacząć od tego czy są na „tak” czy na „Nie” danej wypowiedzi. Następnie muszą uzasadnić możliwie jak najlepiej swoją wypowiedź. Uzasadnienie również podlega dyskusji, jeśli dany obywatel wypowie się błędnie i zostanie to w infokratyczny sposób udowodnione, to z jego IPI zostanie usunięta dana ilość punktów, związanych z konkretnymi informacjami, których widocznie nie znamy wystarczająco dobrze, co odbije się na zmniejszeniu poziomu wartości naszego głosu w tym temacie. Zdobywanie punktów do IPI polega na wypowiadaniu się na jakiś temat, jeśli nasza wypowiedź jest prawdziwa, i zostanie to udowodnione w sposób Infokratyczny, do naszego IPI z tej konkretnej dziedziny nauki zostanie nam dodana konkretna ilość punktów za konkretne informacje które udowodniliśmy że znamy. Innym sposobem weryfikacji informacji jest UWI ( Urząd weryfikacji Informacji ) wewnątrz którego przed specjalnie przystosowanym do tego celu komputerze, będziemy odpowiadać na losowe pytania, dotyczące wybranego przez nas zagadnienia z konkretnej nauki, aby zdobyć dodatkowe punkty do IPI musimy odpowiedzieć na pytania z 100% trafnością.
System Gospodarczy INFORMATIUM


Systemem o którym nie sposób nie powiedzieć w tej książce, bez którego Infokracja była by tylko kolejnym ustrojem lepszym od Demokracji jest system Gospodarczy Informatium.

Informatium to system gospodarczy, najbliższy założeniu – doskonałej konkurencji, zarazem jest to baza wiedzy wygenerowanej, zweryfikowanej i potwierdzonej przez Infokratyczne społeczeństwo. Waluta w tym systemie jest ulokowana w sumie wartości informacji posiadanych przez państwo, przechowywanych w bazie wiedzy Informatium. Wartość informacji jest liczona na podstawie, giełdy informacji którą objaśnię w dalszej części książki. Wiedza jest wolna, każdy ma do niej nieograniczony dostęp, każdy może korzystać z cudzych projektów potrzebnych do stworzenia czegokolwiek, po sprzedaży danego dobra, opartego na cudzym projekcie, wytwórca płaci drobny procent właścicielowi projektu oraz drobny procent podatku dla Państwa od każdego pojedynczego sprzedanego produktu. Ludzie posiadający wiedzę w IPI która jest związana bezpośrednio z umiejętnościami wykonania danego projektu mają prawo produkować dobra, i sprzedawać je po cenie ustalonej przez rynek, w innych wypadkach musi być to cena niższa niż rynkowa. Dobra wykonywane przez społeczeństwo są jednakowe, mają tą samą jakość. Aby zacząć produkcje i sprzedaż nie jest potrzebne posiadanie działalności gospodarczej, wszystko co potrzebne to umiejętność wykonania projektu.

System Gospodarczy, wygeneruję olbrzymią ilość wiedzy, która wpłynie na rozwój każdej dziedziny gospodarki, zwiększając jej jakość, obniżając koszty produkcji, wprowadzając nowe rozwiązania technologiczne. System ten bazuje na zweryfikowanej przez infokratyczne społeczeństwo wiedzy, ponieważ uważam, że niematerialna wiedza jest najlepszym oparciem pod walutę. Nie można jej zabrać komuś, można nią się podzielić samemu nie tracąc z niej nic. W Informatium ludzie stają się „Chodzącymi kopalniami złota” ponieważ jako jedyni na naszej planecie, potrafimy generować nowe złożone pomysły. Wojny jak i niepotrzebna śmierć w tym systemie są absolutnie nie opłacalne, śmierć każdej pojedynczej osoby równa się, zawaleniu kopalni pełnej złota, dlatego Państwa żyjące w Informatium, muszą być neutralne, wobec siebie jak i innych Państw, które jeszcze nie zmieniły systemu na efektywniejszy. Zakładam że ludzie są „Kopalniami złota” a nie jak to jest w kapitalistycznej wersji, „górnikami w kopalni złota”, to też uważam że, ludzie zaczną inwestować w innych ludzi, tak by ci mogli być bardziej produktywni. Infokratyczne społeczeństwo dobrze wykształci ludzi, by zwiększyć wydobycie z kopalni złota. Wyżywi głodujących, by ci mogli normalnie funkcjonować, co również odbije się na zwiększeniu produktywności „Kopalni złota”. Informatium, to świat zweryfikowanych pod względem wiedzy specjalistów, którzy robią to co lubią.
Informatium to świat tanich i skutecznych lekarstw, ponieważ projekty lekarstw są ogólnodostępne, każdy kto potrafi, może je produkować, ich cena będzie ustalona przez rynek, a nie wygórowana, jak to jest w Kapitalizmie, gdzie kilka osób trzyma dłoń, na patencie i nie pozwala go wykorzystać innym, tym samym tworząc monopol na ten lek, narzucając swoją wygórowaną cenę.


Urząd Weryfikacji Informacji

Urząd Weryfikacji Informacji ( UWI ) jest miejscem w którym każdy obywatel Państwa, ma prawo do darmowego zweryfikowania, poziomu swojej wiedzy. Proces weryfikacji będzie odbywał się na specjalnie przystosowanych do tego celu komputerach, na których wyświetlane będą pytania, z konkretnej dziedziny , poddziału nauki bądź nawet konkretnej pojedynczej informacji. Pytania będą losowe, każdy obywatel będzie mógł dodać nowe pytania, ale które najpierw zostaną zweryfikowane pod względem przynależności do danej konkretnej nauki, dziedziny nauk lub informacji w sposób infokratyczny.
Weryfikatorami w UWI będzie całe społeczeństwo. Osobie weryfikowanej która odpowiedziała na pytania testowe, z 100% trafnością zostaną z automatu przydzielone dodatkowe punkty do IPI, z konkretnej wiedzy którą zdawała. Osoby weryfikujące wypowiedzi będą ponosić korzyści finansowe, wynikające z pracy na rzecz rozwoju wiedzy wśród społeczeństwa. Obywatel który brał udział w weryfikacji wiedzy innego obywatela sposobem infokratyzcznym, może liczyć na korzyści finansowe wynikające z faktu, że obywatel który został zweryfikowany uzyskał dodatkowe punkty do IPI, które pozwoliły mu na produkcje w cenie rynkowej nowych rzeczy wedle nowych projektów. Jeśli ten obywatel, zacznie produkować jakieś dane dobro, a projekt będzie wymagał danej wiedzy którą wcześniej zdobył do IPI, to ten obywatel w formie podatku dla Państwa, po sprzedaży z zysku zapłaci drobny procent, który trafi poprzez podatek do wszystkich tych którzy przyczynili się do zdobycia tych punktów wiedzy w IPI. Stosunek zysków z podziału „drobnego procentu” dla osób weryfikujących będzie różny i będzie zależał od tego jak dużą mieli wiedzę na ten temat w swoich IPI, czyli jak mocny był ich głos podczas głosowania.

W UWI przyjmowane będą również nowe projekty, oraz weryfikowana jest historia projektu, czyli to z jakich podprojektów on się składa. Jakie cudze projekty muszą zostać wliczone w ten projekt. autorom pod projektów, również zostanie przyznany do podziału drobny procent ze sprzedaży każdego wytworzonego dobra które z niego korzysta.


Infokratyczna Produkcja

Produkcja infokratyczna w systemie gospodarczym Informatium, jest jedyną możliwą drogą do osiągnięcia dotychczas nierealnego założenia - Konkurencji doskonałej - do której dąży większość Państw, a której nigdy nie osiągnie żyjąc w Kapitalizmie, czy też innym systemie znanym wam do tej pory. W tym systemie, bazując na wiedzy zweryfikowanej w sposób Infokratyczny, ludzie patentują różne rzeczy, ale te nie stają się ich własnością na wyłączność. Gdy obywatel świata Informatium coś zaprojektuje udostępnia swój projekt w UWI ( Urzędzie weryfikacji informacji - który również działa w sposób Infokratyczny tzn. wszyscy w nim pracujemy i głosujemy. ) od momentu w którym projekt się w nim znajdzie, ma do niego dostęp każdy obywatel. Każdy obywatel może zacząć produkować/ działać w sposób ustalony w projekcie. Wielu ludzi zacznie wytwarzać produkty, wyglądające tak samo, o tej samej jakości oraz o cenie ustalonej przez rynek. Świat Informatium, nie wymaga posiadania firmy aby móc zacząć produkować, wszystko co jest wymagane by móc rozpocząć produkcje jakiejś rzeczy, to wiedza. Musimy umieć stworzyć dany produkt, tak by ten zgadzał się z projektem w 100%, więc wystarczy zdobyć odpowiednią ilość punktów konkretnej wiedzy do IPI ( Indywidualne Punkty Informacyjne ), wtedy nasz produkt trafi na rynek w cenie rynkowej, nie niższej. Obywatel gdy wyprodukuje dany przedmiot i go sprzeda na rynku ( Państwo zbiera produkty, następnie wysyła je na rynek. ) dopiero wtedy od swojego zysku, płaci drobny % autorowi projektu, oraz również drobny % podatku dla Państwa.
Państwo działające według systemu gospodarczego Informatium - udostępni obywatelom wielkie Hale, w których będą znajdować się wszelkiego typu maszyny, potrzebne do wyprodukowania czegokolwiek. Obywatele będą mogli w tym miejscu uczyć się obsługi maszyn, oraz będą mogli wytwarzać swoje produkty. Kupując bezpośrednio od Państwa, potrzebne surowce, bądź produkując przedmiot, i po sprzedaży wracając Państwu pieniądze za wykorzystany surowiec ( W przypadku gdy obywatel posiada umiejętności do wykonania danego projektu). Obywatele będą mogli również w tym miejscu, tworzyć sami sobie, nowe maszyny, zdobywając tym samym prawo do bardzo małego % od każdego przedmiotu, który został wykonany na tej maszynie a potem sprzedany na rynku. Obywatele mają prawo również wytwarzać produkty na prywatnych maszynach, posiadając je w domu. Hale produkcyjne będą „wędką” dla społeczeństwa, zamiast socjalistycznej „ryby” nie motywującej do działania.
Giełda Informacji.

Giełda informacji, to miejsce w którym określana jest wartość danych konkretnych informacji ( projektów itd. ). Wartość Informacji ustalana jest na podstawie poziomu wykorzystania informacji na rynku i obrotów jakie ona na nim osiąga w danym czasie.

Infokratyczne media.

W odróżnieniu od standardowych „wolnych” mediów, znanych nam dzisiaj gdzie podawane są wszelkie informacje, często niezweryfikowane, mówione z perspektywy korzystnej danym mediom, które są przeplatane razem z filmami, reklamami i polityką, w Infokracji są one podzielone, na trzy rodzaje mediów, na których są podawane różne informacje. W Informatium kluczowym jest to aby ludzie mieli dostęp do pewnych i rzetelnych informacji, ponieważ opierając się na nich, będą zmieniać Państwo, z każdym dniem ulepszając je na „tysiąc sposobów”.

- Media Polityczne.

Media wyświetlane w domowych telewizorach, pochodzą z Internetu. Będzie istnieć tysiące stacji, o sprecyzowanej tematyce, dzięki czemu oglądający będą mieli kontrolę nad tym co oglądają. Na różnych stacjach o konkretnej tematyce będą omawiane wszelkiego typu problemy, zalety, wady i poziom rozwoju dotyczący tejże konkretnej tematyki, dzięki czemu obywatele dokładnie będą wiedzieć w jakiej sytuacji znajduję się obecnie System Infokratyczny i co znajduję się w bazie wiedzy Informatium. Obywatele korzystając z IPI ( Indywidualne Punkty Informacyjne ), będą oglądać takie media i będą mogli szukać rozwiązań owych problemów. Obywatele będą mogli głosować infokratycznie ( Poziom wiedzy obywatela na temat X wpływa na wartość głosu obywatela w głosowaniu na temat X), wpływając na podawane informacje w tych konkretnych stacjach tematycznych. Każda podana informacja, przez obywatela która wygenerowała rozwój danej dziedziny, generuje dochód dla obywatela który jest autorem pomysłu. Dochód pochodzi z sprzedaży nowych udoskonalonych przedmiotów, usług, które wykorzystały tą myśl oraz z wygenerowanego przez obywateli rozwoju, którzy przekłada się na zysk Państwa. Media Polityczne generują rozwój oraz nadzorują działanie Państwa za sprawą zweryfikowanych pod względem wiedzy obywateli.


- Media Rozrywkowe.

Filmy, Seriale są wyświetlane na oddzielnych stacjach. Ludzie korzystający z telewizji wybierają sobie filmy i seriale które chcą obejrzeć, tworząc sobie indywidualnie dostosowane według upodobań programy telewizyjne. Autorzy filmów zarabiają na udostępnieniu swoich filmów Infokratycznym mediom. Ich zysk zależy od ilości osób które obejrzą dany film, odcinek serialu. Infokratyczne media pokrywają nasze koszty filmów i seriali, z zysków z prowadzenia mediów Politycznych. Podczas filmów nie ma reklam, a jeśli są to na prośbę obywatela, który poszukuje konkretnej usługi/ przedmiotu ( Reklamy są dobierane Infokratycznie, wedle potrzeb i zainteresowań obywatela )- Media Informacyjne.

Stację informacyjnę podają dowolne informację. Stacji jest bądź ile, pod logiem każdej z nich jest wyświetlany procentowy stopień wiarygodność owej stacji. Wiarygodność jest liczona na podstawie podawanych przez ową stację informacji w stosunku do zgodności tych informacji z rzeczywistością. Dzięki czemu obywatele mogą mieć dużą pewność, że owe media nie podają postronnych informacji. Media o najwyższej wiarygodności znajdują się najwyżej w rankingu Mediów Informacyjnych, dzięki czemu obywatele łatwo znajdują stację które mówią prawdę. Mediom zależy na podawaniu prawdziwych informacji. Ilość oglądających daną stację informacyjną wpływa na jej zarobki, które są pokrywane z działalności Mediów Politycznych.

+ Ludzie, świadkowie ciekawych zdarzeń udostępniają informację na ich temat. Mogą liczyć na zysk, wynikający z wykorzystania ich informacji przez media informacyjne. Wiarygodność ( etyczność ) obywateli jest zapisana w IPI.
Media ułatwiają działanie, infokratycznemu systemowi czyli Inteligentnej Anarchii. Infokratyczne media kończą manipulację medialną, która wywiera olbrzymi wpływ na kreowanie rzeczywistości, w demokratycznych ustrojach, co odbija się na wybory podczas głosowania demokratycznych obywateli.

Infokratyczne prawo.

Infokratycze prawo działa dzięki wskaźnikowi poziomu etyczności w IPI ( Indywidualne punkty Informacyjne ) obywateli Państwa. Obywatele łamiąc zasady moralne i etyczne są poddawani sądowi który składa się z wszystkich innych obywateli, którzy wezmą udział w głosowaniu. Im dany obywatel posiada większy poziom etyczności oraz wiedzy związanej z przestępstwem, tym ma większą wartość głosu w głosowaniu nad karą dla nieprzykładnego obywatela. Obywatele działając na rzecz społeczeństwa i Państwa, mają możliwość zwiększyć swój poziom etyczności, wtedy również zostają poddani osądowi społeczeństwa które określi w infokratyczny sposób dodatnią ilość punktów etyczności do jego IPI. Infokratyczne prawo nie ma sztywnych reguł, prawie wszystkie zasady jeśli są, są po to by je łamać, udowadniając że można działać lepiej, sprawniej, korzystniej, wygodniej. Jedynymi zasadami jest to by nie krzywdzić innych i nie działać na szkodę społeczeństwa.
Wiedza odgrywa ważną rolę, ponieważ pozwala nam robić nowe rzeczy, których wcześniej przed zdobyciem konkretnej wiedzy nie mogliśmy wykonywać, ponieważ moglibyśmy zaszkodzić komuś bądź sobie swoim nieświadomym działaniem. Wiedza nakłada odpowiedzialność na obywatela, ponieważ niesie ze sobą nową moc, dla obywatela. w podobnym stopniu jak posiadanie broni, bądź umiejętność walki wręcz.
Infokratyczne prawo, jest znacznie bardziej intuicyjnę, oparte na wrodzonej wiedzy o tym jak powinniśmy postępować. Człowiek nie musi być prawnikiem, by wiedzieć co może robić, a czego nie może. Jeśli czegoś nie wie, pyta społeczeństwa o to, a społeczeństwo infokratycznie mu odpowiada.

Wielki Sąd.

Społeczeństwo wchodząc w system gospodarczy Informatium, przeprowadzi sąd, nad wszystkimi obywatelami. Weryfikując ich dobre i złe uczynki, zapisując obydwa rodzaje w ich IPI etyczności. Niektórzy za swoje złe uczynki zostaną przekreśleni, będą musieli żyć w Państwie, nie posiadając wielu praw do wykonywania wielu czynności, ponieważ ich poziom etyczności jest zbyt niski, najgorsi będą żyć poza Państwem, bez możliwości powrotu. Inni natomiast zostaną wyniesieni na piedestał i będą przykładem dla społeczeństwa. Przedmiotem Infokratycznej dyskusji która wyjawi ocenę, padną również co niektórzy zmarli. Ich postępki jak i osiągniecia za życia również zostaną infokratycznie zweryfikowane przez społeczeństwo.
Infokratyczny system banku Pracy

"Bank" tworzą trzy grupy ludzi - inwestorzy, wykonawcy oraz pomysłodawcy. Instytucja ta działa na zasadzie udostępniania przez pomysłodawcę, który może być również wykonawcą - pomysłu na biznes. Pomysłodawca rejestrując swój pomysł, podaje wszelkie informacje na temat inwestycji Bankowi Pracy oraz skróconą, dodatkową informacje na temat pomysłu, która będzie do wglądu dla potencjalnych inwestorów. Informacja ta nie podaje szczegółów, a jedynie ogólny zarys tego, czego dotyczy inwestycja. Gdy już pomysłodawca uzupełni informacje musi wpisać jaki czas jest potrzebny do zakończenia inwestycji oraz ile kapitału będzie potrzebował, aby wykonać inwestycje. Pomysłodawca powinien zamieścić prognozowane zyski z pomysłu, aby inwestor mógł wyliczyć, czy przedsięwzięcie będzie się mu opłacać. Następnym krokiem będzie wybranie kategorii w jakiej się mieści nasza inwestycja - ta kategoria, którą wybierzemy określi wysokość ubezpieczenia dla inwestorów, które zapłacimy dopiero po wykonaniu inwestycji. Gdy już inwestycja będzie zarejestrowana, musimy czekać aż uzbiera się 100% kapitału potrzebnego do rozpoczęcia inwestycji. Kapitał będzie pochodził od inwestorów, którzy zainwestują w pomysł. Każdy inwestor może wpłacić na konto inwestycji dowolną sumę pieniędzy, a ilość środków jaką wpłaci jest określonym procentem z całości, która musi być uzbierana. Pojedynczy inwestor nie może wpłacić więcej niż 30%(procent do ustalenia) potrzebnego kapitału do rozpoczęcia inwestycji ( Jest to blokada, aby bardzo bogaci, którzy posiadają dużo kapitału nie mogły zrobić monopolu inwestycji, płacąc od razu z góry 100% i kontrolując najciekawsze inwestycje ). Gdy już uzbieramy 100% potrzebnego kapitału, na konto wykonawcy inwestycji trafi kwota w wysokości 100% kapitału, który jest mu potrzebny. Od tego momentu wykonawca zaczyna realizować inwestycje, a czas który był określony w umowie zaczyna biec. Gdy pomysłodawca wykona już inwestycje to oddaje 100% kapitału + ustalony wcześniej zysk dla inwestorów do Banku Pracy, który rozdziela te pieniądze pośród inwestorów. Każdy z nich otrzyma zainwestowane wcześniej pieniądze plus zysk z przedsięwzięcia- np: 30% zysku z inwestycji ( w zależności jaka wartość zysku była ustalona dla inwestora ). Gdy Inwestycja jest już zakończona a inwestorzy otrzymali pieniądze, Bank Pracy przydziela pomysłodawcy inwestycji PzPK ( Punkty za Pozytywne Komentarze ). Punkty te dają ogromne profity i prestiż, gdyż dzięki nim inwestorzy znają historię danej osoby i wiedzą, czy warto jej zaufać, zmniejszając w ten sposób ryzyko nietrafności inwestycji.
Wykonawca, gdy zakończy inwestycje z sukcesem musi zapłacić określoną wartość ubezpieczenia, które pokrywa nieudane inwestycje sprzed miesiąca ( Wartość ubezpieczenia jest liczona na podstawie statystyki udanych i nieudanych inwestycji podobnych do wykonywanej inwestycji, wartość nieudanych inwestycji z zeszłego miesiąca określa wartość całości ubezpieczenia które zostanie pokryte przez wykonawców.)

* Nowy system emerytalny - Będąc już w podeszłym wieku, dzięki bankowi pracy mamy możliwość udostępniać tylko pomysły na biznes, bez musu ich realizacji. Polega to na tym, że udostępniamy pomysł i czekamy aż znajdzie się wykonawca, który go wykona. Gdy zgłosi się wielu chętnych to możemy wybrać tego, który według nas jest najpewniejszy. Oczywiście każdy z nich poda, jaką ilość pieniędzy odda pomysłodawcy po zakończeniu inwestycji, jeżeli zakończy się ona sukcesem. Inwestycją mogą być również pomysły, które są długoterminowe i które co miesiąc generują zysk, który trafia do podziału miedzy inwestorów. W takim przypadku pomysłodawca nie jest jednocześnie wykonawcą inwestycji. Ilość pomysłów na biznes emeryta jest nieograniczona.

* Nowa resocjalizacja dłużników – osoby, które siedzą w więzieniach za długi będą miały możliwość spłacić swoje zobowiązania, realizując inwestycje pomysłodawców.

Bank Pracy jest w stanie zredukować bezrobocie w każdym społeczeństwie, w którym będzie prawidłowo funkcjonował do nawet kilku procent.( Nie możliwym jest osiągniecie 0%, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto po prostu nie chce pracować. ) Bank Pracy to kolejna część Systemu Gospodarczo-Społecznego Informatium. Bazując na Infokracji jest w stanie prawidłowo funkcjonować.-Infokratyczny System Edukacyjny

- Szkoły w Informatium nie będą już tak ogólne, nie będą kształcić dużych grup dzieci, w taki sam sposób, i nie będą ich oceniać w ten sam sposób. Szkoła będzie działała na zasadach Infokratycznych, to znaczy, jeśli w dzieciństwie, bądź później wykazujmy jakieś szczególne umiejętności w jednej bądź kilku z setek dziedzin, to te dziedziny są brane pod uwagę najbardziej i to w nich nauczyciele pomagają nam się rozwijać. Inne oceny nie mają wpływu na naszą "średnią" ( średnia nie jest liczona na podstawie sumy wszystkich końcowych ocen, podzielonych przez ich ilość, a z kilku w których jesteśmy najlepsi ). Szkoły będą jedną z największych inwestycji, świata Informatium, to one będą generować jakość "Kopalni Informacji" jaką się powoli będziemy stawać jako uczniowie. Wyższe wykształcenie, również nie będzie tak bardzo ogólne, będzie dużo bardziej konkretne, nie będzie już na papierze, ale w naszym IPI ( Indywidualnych Punktach Informacyjnych ) które bardzo szczegółowo i konkretnie określą poziom naszej wiedzy, w konkretnych dziedzinach nauk.

NIE Ogólnie Matematyka - Ocena 5, a Matematyka - 56% ( ilość posiadanej wiedzy, z całości znanych nam aktualnie informacji na temat Matematyki, )
Na wynik 56% z matematyki będą się składać %, wszystkich z pod dziedzin, które składają się z pojedynczych informacji ( definicji ) które liczone są w sposób binarny 1-0 ( Rozumiem, nie rozumiem ).
W „szkolę” na którymkolwiek jej poziomie, będziemy rozliczani z rzeczy w których czujemy się najlepiej. I to one głównie będą mówić o tym czy jesteśmy mądrzejsi od innych, nam podobnych, w zainteresowaniach. Jesteśmy różni, nie każdy będzie piłkarzem, ani nie każdy astrofizykiem, każdy z nas ma różne predyspozycje i marzenia. Dlatego jesteśmy oceniani głównie za to w czym uważamy się za dobrych.

To właśnie szkoła będzie budowała podstawy IPI, każdego dziecka. Dorośli, na własną rękę bądź chodząc na uczelnie wyższe, będą poszerzać swoją wiedzę. I ci którzy zdobyli wiedze na uczelni jak i ci „samoucy”, w każdej chwili mogą zweryfikować swoją wiedze. Zdobywając odpowiedni tytuł naukowy ( znacznie konkretniejszy i mniej obszerny niż współcześnie, ponieważ obecnie ludzie posiadają często doktora, w bardzo obszernej dziedzinie, a nie znają nawet jej 60%, następnie rozmawiają z innym doktorem który ma to samo wykształcenie co pierwszy, i oboje się kłócą o to kto ma racje. Oboje uważają że ją mają ponieważ są Doktorami, natomiast tylko 1 ją ma, bądź nawet żaden, albo nawet oboje, i problem tkwi w tym że się źle zrozumieli. Konkretniejsze wykształcenie pozwala nam łatwo zweryfikować kto ma rację. Co bardzo sprzyja Infokracji.
Etapy Edukacji

- Podstawowy – „Rozpoznanie umiejętności” -Szkoły te zapewnią edukacje najmłodszym, zapewniając im edukacje na poziomie podstawowym to jest nauka czytania, pisania, rysowania/ malowania/ rzeźbienia itd. konkretnych rzeczy ( określenie zdolności artystycznych ), malowania/ budowania tego na co mają ochotę ( rozwijanie kreatywności ), życia w grupie, nauki podstaw umiejętności wypowiadania się, prostej logiki ( Umiejętności rozwiązywania problemów ), podstaw sportu poprzez zabawę. Nauki gry na instrumentach ( również rozpoznanie umiejętności ) Książki w tym wieku, powinny zawierać, jak najwięcej rysunków, które mają zachęcać, do poszerzenia wiedzy w tym kierunku. Pierwsze podstawowe definicje informacji, będą w formie, „Historyjek”, to jest krótkich, ciekawych, historii, które wiążą się z daną definicją. Szkoła w informatium ma zachęcać, nie odstraszać, dziecko ma chcieć do niej chodzić, nie musieć. Dlatego dziecko na razie nie jest oceniane, a weryfikowane. Dzięki czemu, nie będzie czuło się gorsze, od innych, ponieważ sytuacja w rodzinie, na która poza wcześniejszą edukacją, nie jestem w stanie wpłynąć, może spowodować, że dziecko idąc do szkoły będzie czuło się nie swojo wśród rówieśników. Przez co może być męczone psychicznie. Zredukuje to lekko, fakt że owe dziecko nawet w późniejszej edukacji będzie znajdowało się wśród młodzieży, o podobnych zainteresowaniach i umiejętnościach. Poznają ogólne podstawy prawa, zachowania na drodze, nauczą się korzystać z komputera. Poznają podstawowe zasady życia w społeczeństwie.

- Średni - poszerzenie informacji podstawowych, uczniowie już zdobywają punkty wiedzy do IPI w konkretnych dziedzinach nauk, które wybrali i zostały im zasugerowane, poprzez wyniki weryfikacji w czasie Etapu edukacji podstawowej. Uczniowie uczą się podstawowej wiedzy z wszystkich najważniejszych dziedzin, ta zdobyta wiedza, zwiększa % IPI, czyli jaką mamy wiedzę średnią z wszystkich dziedzin nauk. Jednak te oceny nie są brane pod uwagę, liczą się te w których jesteśmy najlepsi. Ogólna wiedza, ma zwiększyć nasze możliwości kreatywności, ponieważ wiedząc więcej w różnych dziedzinach, jesteśmy w stanie wymyślić więcej rozwiązań. Rozpoczęcie nauki, z logiką na poziomie średnim. Dzięki rozbudowie logiki, młodzież, lepiej będzie potrafiła wykorzystać swoją kreatywność, skuteczniej i ciekawiej łącząc ze sobą różne zagadnienia. Uczniowie doświadczają różnych rzeczy, uczestniczą w wielu prezentacjach. Uczą się gotować, pracować, odpowiadać za dom, bawiąc z młodszymi kolegami, uczą się odpowiedzialności na młodszych. Poznają szersze podstawy prawa, poznają znaczenie znaków drogowych, zdobywają kwalifikacje na rower. Uprawiają kilka dyscyplin sportu które wybrali. Uczą się o BHP, uczą się o zagrożeniach życia codziennego.
Ten etap, trwa aż do czasu osiągniecie 16 roku życia, z każdym rokiem cały czas zwiększając poziom i jeszcze bardziej ukonkretniając to z czym dziecko radzi sobie najlepiej.

-Wysoki- na tym etapie osoba, już sama decyduje czy chce sama kontynuować swoją edukacje na własną rękę, czy chce uczęszczać na uczelnie wyższą, gdzie nauczyciele nadal będą jej pomagać w nauce. Uczelnie wyższe będą konkretnymi uczelniami, dla konkretnych uczniów o konkretnych zdolnościach. Tutaj uczymy się tego co chcemy. Ponieważ sami wybieramy swój kierunek.

Tytuły naukowe, będą nadawane po osiągnięciu konkretnych progów punktowych( %), w konkretnych dziedzinach nauk w IPI.

Wiedza jest weryfikowana w Urzędzie weryfikacji informacji, gdzie weryfikowana osoba podaje dziedzinie z której chce zdawać, dostaje serie wielu losowych pytań z tej dziedziny, na którą musi odpowiedzieć prawidłowo. W przyszłości, jeśli zostanie udowodnione że w czasie rozmowy z kimś się pomyliła i nie poprawiła się, traci tą pojedynczą wiedze. I musi ją zdobyć ponownie. Tak samo myląc się pisząc z kimś.
Nauczyciele to osoby, o wysokim poziomie w IPI, w danej konkretnej wiedzy którą naucza. Ich dodatkowym zarobkiem, jest przychód z przyszłych zrealizowanych projektów ich uczniów którzy pozyskali od nich wiedzę potrzebną do zrealizowania danego projektu. Zarobki, wynikające z nabywania wiedzy innym, nie są dziedziczne.


Państwo

Życie w Informatium, będzie wyglądało podobnie jak współcześnie. Jednak ludzie będą mieli o wiele więcej możliwości. Wiedza stanie się najcenniejsza, to też ludzie zaczną się znacznie więcej uczyć. Z czasem zaczną generować nowe informacje, które będą wpływać na wartość narodowej waluty, opartej w sumie posiadanych infokratycznie zweryfikowanych informacji. Inne Państwa, widząc korzyści płynące z korzystania z systemów Infokratycznych, przyłączą się do macierza Informatium. Państwa takie będą wymieniać się swobodnie, bez ograniczeń wiedzą zweryfikowaną w sposób infokratyczny. Autorzy informacji, których informacja jest wykorzystywana w innym Państwie, będą dostawać pieniądze za „dzierżawę” informacji, normalnie, tak jak by informacja była wykorzystywana na terenie kraju z którego obywatel pochodzi. Państwo które wykorzysta informacje obywatela z innego Państwa, zapłaci obywatelowi drobny procent, odpowiedni do ceny tej informacji na rynku w tym Państwie.
W przyszłości gdy spora część świata, bądź nawet cały świat, będzie działał w systemie gospodarczym Informatium, na świecie nie będzie granic. Będzie istniało jedno globalne Państwo - Infornacja, które będzie dysponowało swoimi surowcami w sposób sprawiedliwy i najbardziej opłacalny dla całego globu. W miejscach gdzie obecnie znajdują się Państwa, pozostaną regiony kulturowe, w których zachowa się język, kultura i tradycja danego regionu ( dawnego Państwa).

Państwo Informatium, będzie neutralne, nie będzie prowadzić wojen. Mimo to przewiduje że będzie się rozrastać. Obywatele z całego świata zaczną buntować się przeciw swoim politykom, dyktatorom, królom, sami zaczną zmieniać swój świat, na ten opisany w tej krótkiej książce. Będą chcieli być tak wolni, jak obywatele pierwszego Państwa, które wykorzysta Informatium. Książkę tę kieruję do obywateli Państw, a nie do władz tych Państw, ponieważ jest dla mnie naturalnym że władze w tych Państwach nie zgodzą się na to by oddać władzę ludowi, tym bardziej wielkie korporację, nie zamkną własnych firm, zamknie im je społeczeństwo, które zmieni zdanie co do wyglądu ustroju i systemu gospodarczego. Systemy te mają również za zadanie otwarcie oczu społeczeństwu, tak by ono mogło działać świadomie i na własną korzyść, nie pozwalając na to by było wykorzystywane przez nieliczne elity, które robią z społeczeństwa nieświadome roboty.

Państwo chcąc rozbudować infrastrukturę, bądź zbudować jakieś potrzebne budynki będzie podnosić nieco podatki, od każdego sprzedanego produktu, na terenie całego kraju, bądź danego miejsca, gdzie powstanie inwestycja służąca wolnym obywatelom.Globalny social informacyjny.

Państwo działające w systemie gospodarczym informatium, będzie wysyłało po całym świecie mnóstwo nauczycieli, którzy będą transformować Państwa, o niskim poziomie zaawansowania. Będą wdrażać system Infokratyczny, przekonując społeczeństwo do zmiany ustroju, przekonując ich o ich wspólnej intelektualnej wyższości nad rządzącymi nimi. Nauczyciele gdy zmienią ustrój w tym Państwie, będą zarabiać na każdym sprzedanym produkcie stworzonym przez obywateli tego Państwa, zarobek będzie pochodził z małego procentu, który zapłacą produkujący, w formie podatku dla Państwa, którego mała część trafi do ojczyzny nauczycieli, a tam zostanie rozdysponowana pomiędzy nauczycieli, zależnie od wiedzy jaką wpoili swoim zagranicznym uczniom, a oni wykorzystali produkując w cenie rynkowej dane dobro, oparte na projekcie, wykorzystującym daną nabytą od nauczyciela wiedzę.

Nauczyciele którzy będą osobami, o wysokim poziomie etyczności w IPI, będą mogli brać udział w rozwoju słabiej rozwijających się Państw. Będą brać udział w głosowaniach, jeśli dane Państwo nie posiadające jeszcze dużej ilości wykształconych w konkretnych specjalizacjach wiedzy, wyrazi na to zgodę. Nauczyciele będą odpowiadać swoim imieniem, oraz przed etycznym prawem, że wszelkie ich działania i decyzję będą wpływać na najwyższą możliwą korzyść dla tego Państwa, które przybyli rozwinąć. W Informatium, wyższy poziom rozwoju obcych Państw żyjących w systemie gospodarczym Informatium, wpływa na korzyść wszystkich innych Państw, ponieważ w Bazie Wiedzy, Informatium pojawiają się coraz liczniejsze ilości nowej wiedzy, wygenerowanej przez Infokratycznie głosującą i weryfikującą ludzkość.

Państwo żyjące w systemie gospodarczym Informatium, za pośrednictwem Banku Pracy, będzie inwestować duże ilości pieniędzy, na rozwój innych Państw, które przechodzą transformacje ustrojową na ustrój Infokratyczny. Przedmiotem inwestycji będzie głównie rozwój szeroko rozumianej infrastruktury, budowa hall produkcyjnych, jak i zapewnienie wysokiego poziomu edukacyjnego w tym Państwie. Inwestorzy będą mogli liczyć na zwrot inwestycji, po tym gdy państwo które skorzystało z kapitału, zacznie generować nowe informacje. Podatek w tym państwie będzie wyższy, na rzecz spłacenia inwestorów, którzy pomogli rozwinąć się temu Państwu. Społeczeństwo Informatium chcąc poprawić swoje punkty z etyczności w IPI, będzie sponsorować żywność, dla głodujących, oraz wysyłać lekarstwa na rozmaite choroby, do Państw o bardzo niskim poziomie rozwoju.


Wolność

Obywatele żyjący w systemie gospodarczo społecznym Informatium, będą mogli się cieszyć wolnością, jakiej nie doświadczyli w żadnym innym systemie, a fundamenty tego systemu będą niezachwiane ponieważ są ulokowane w najcenniejszej niematerialnej wiedzy. Ich życie będzie zależało od nich, prawo będzie intuicyjne. Ludzie będą robić to czego chcą, to co lubią, będą na tym zarabiać stosownie do wkładu swojej pracy i myśli. Każdy będzie miał wpływ na wygląd swojego Państwa, infokratycznie dyskutując, uleczając z problemów swój naród. jeśli ktoś będzie chciał mieć większą wartość głosu, wystarczy że nauczy się wymaganej wiedzy. Dostęp do wiedzy będzie wolny i każdy będzie mógł czerpać każdą ilość wiedzy ze źródła, czyli Bazy Wiedzy Informatium, tam gdzie dotrze owa wiedza, tam będzie rozkwitało życie, ponieważ nawet z niedostatku, wyciągniemy wystarczająco dużo, wiedząc jak to zrobić. Ludzie znajdą odpowiedzi na wiele pytań, co z miesiąca na miesiąc będzie rodziło nowe owoce infokratycznej dyskusji, które coraz bardziej będzie rozwijało wszystkie gałęzie gospodarki poprawiając światowy dobrobyt. Każdy człowiek co dziennie będzie miał szanse zostać milionerem, nie grając nawet w żadną grę losową, wystarczy że wpadnie na interesujący pomysł, udostępni go, a niedługo po tym będzie mógł już cieszyć się bogactwem, bez potrzeby osobistej realizacji swojego planu. Każda osoba symbolicznie, będzie „kopalnią złota”, co uszlachetni życie ludzkie.
Proces wdrażania systemu.

Uświadomić społeczeństwo, o wyższości sumy wiedzy społeczeństwa, nad sumą wiedzy garstki chciwych, zakłamanych, nieuczciwych, kłótliwych, wybieranych demokratycznie ludzi, którzy rządzą Państwem za nas.
Zakończenie.

Jako autor tej krótkiej książki, wraz z dniem wprowadzenia tych systemów w życie, przekazuje władzę nad wami Bogu. Ponieważ od zapoczątkowania przez was nowego porządku, tylko Bogu będziemy się podporządkowywać. On poprzez indywidualny wpływ na każdego z nas będzie budował naszymi dłońmi i myślami, nowe sprawiedliwe miasto.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
majovaDołączył: 04 Maj 2016
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 9:29, 04 Maj 2016    Temat postu:

jestem przerażona niektórymi przepowiedniami

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
loginka19Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:25, 05 Maj 2016    Temat postu:

majova napisał:
jestem przerażona niektórymi przepowiedniami


Ja też Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked Shocked


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apokalipsa Strona Główna » Przepowiednie dotyczące Polski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60
Strona 60 z 60

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
  ::  
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group   ::   template subEarth by Kisioł. Programosy   ::  
Regulamin