Apokalipsa
zbiór proroctw i przepowiedni...
FAQ  ::  Szukaj  ::  Użytkownicy  ::  Grupy  ::  Galerie  ::  Rejestracja  ::  Profil  ::  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ::  Zaloguj


Przepowiednie Michaldy - królowej Saby

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apokalipsa Strona Główna » inne...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Axel
Administrator
Administrator


Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:02, 02 Mar 2007    Temat postu: Przepowiednie Michaldy - królowej Saby

Księga druga

Chrześcijaństwo, to jest wiara w naukę Mesjasza, dosięgnie takiej potęgi, że naznaczać będzie cesarzy i króli no trony, a nic się bez wiedzy kapłanów chrześcijańskich dziać nie będzie. Natomiast naród żydowski będzie zniszczony i tułać się będzie po całym świecie a moc wszelka i władza będzie im odjęta i oddana chrześcijanom. Wtedy zaś gdy dojdą do tej potęgi chrześcijanie zaniedbają swe obowiązki i zamiast cnót grzechy tylko posiewać będą. Dlatego też w czternaście wieków po śmierci Mesjasza ukaże się znak na niebie, widziany nawet gołym okiem, znakiem tym będzie kometa, czyli gwiazda z ogonem, jakby pawi ogon. Po znaku tym przez cztery lata chrześcijaństwo cierpieć będzie klęski wszelkie, od których dużo zła zaznają. W tym czasie rozpowszechnią się wszelkie grzechy ludzkie, jak: grabieże, mordy, wojny, a znaki gniewu Bożego ciągle się będą ukazywać na niebie. W sześćdziesiąt jeden lat, potem chrześcijaństwo upadnie bardzo nisko: wiary swej używać będą dla wyłudzania, kradzieży i mordów i wszelkich podłości, zła najgorsze czynić się będą w imię nauki Mesjasza. Nie będzie wstydu, ani cnoty, gdyż jako cnotę uważać będą ludzie hańbę, zło i grzech.A między ludźmi dziać się będą krzywdy, wołające o pomstę do nieba: ponownie każdego, kto z prośbą o sprawiedliwość przyjdzie, odepchną, śmiejąc się i bawiąc biednym, powstanie brat przeciwko bratu, ojciec przeciwko synowi, syn przeciwko ojcu, świeccy przeciwko duchownym wśród pośmiewiska nadętej pychy, mocniejszy będzie panował nad słabszymi i gorzej niż psa traktował. Potężne przedtem państwo Rzymskie ciągle gnębione, źródło:zdobywane będzie i pustoszone, a wkrótce tak zrujnowane, że nikt nie pozna je od poprzedniego, zaś nikt rządzić w nim nie będzie chciał, a ten, kto zechce, nie będzie umiał.

Zamiast nieść naukę między ludy dzikie i oświecać je, ugrzęźnie w brudzie, grzechu, rozpuście, rozwielmożni się zwyczaj składania fałszywych przysiąg. Rozgniewa się wówczas Bóg i ześle na nich napomnienia surowe, kary ostre i utrapienia, by odciągnąć ludzi od zła. Na lud padną nieznane przedtem okropne choroby, boleści, które ukrócą żywot ich i sprzykrzą, cztery żywioły, to jest woda, ziemia, ogień i wiatr, wszystko to będzie przeciwko nim, wielkie szkody czynić będzie przez burze, niesłychanie olbrzymie pożary, powodzie i gradobicia. Ludy wszystkie pójdą do oręża, nastaną wojny, ziemia zapłonie, nie uprawiana przez nikogo, stać będzie, nastanie głód i brak pierwszych potrzeb do życia, gdyż rolnik opuści ziemię, rzemieślnik warsztat, a każdy chwyci za broń i pożądać będzie krwi swych współbraci, mężowie opuszczą żony, dzieci i domy, żony podjudzać swych mężów na drugich będą i długo tok ludzkość w nieprawościach tonąć będzie.

Lud niższy, przeznaczony do pracy cięższej, stanie się skłonny do zazdrości, chciwości i pychy, a pragnąć będzie zysków dużych, a nie mogąc ich uzyskać, będzie burzył i walił to, co ludzkość tyle stuleci wypracowała, pycha, obżarstwo, pijaństwo, rozpusta zapanuje powszechnie.

Rozmyślać będą tylko nad formą i kolorem szat swoich, zmieniając je ciągle i strojąc się w próżności bez zmiany, jedni nosić będą długie, inni krótkie, tamci pstre, owi fałdziste itd. Na słowa i nawoływania duchowieństwa nikt zważać nie będzie owszem znieważą stan kapłański i wyśmiewać się z grzechów kapłanów będą. Bowiem każdy będzie chciał sobie panem być i swoją wolę posiadać, ale prawda wszelka zniknie z powierzchni ziemi, gdyż język będzie kłamał myślom, a usta będą mówiły nie to, co serce czuć będzie, a głowa myśleć. Sprawiedliwość znowu będzie tylko ze słyszenia, gdyż sądy będą opłacone, a biednemu zawsze sąd niekorzystny przeto wypadnie. Waga będzie fałszowana, o łokieć skrócony. Bogatym życie przyjemne będzie, ubogi zaś będzie przenosił najcięższe utrapienia, przeciwności i złą wolę, w biedzie swej opuszczony przez wszystkich. Gwałt i niesprawiedliwość zapanują wszechwładnie w duszach ludzkich i rozpanoszą się do najwyższego stopnia. Małżeństwo w nieposzanowaniu ludzie mieć będą, a wszyscy brnąć będą w okropnej rozpuście, wszeteczeństwie i lubieżności. W szatach trudno, będzie rozróżnić ludzi od siebie, Bóg będzie ciągle zsyłał napomnienia ludziom, by opamiętali się i wrócili na drogę cnoty - znaki na niebie ukazywać będzie ciągle, ale ludzie pozostaną zatwardziali w grzechach, a serce ich pozostanie nieczułe na dobro i cnotę. Więc gdy minie czas pewien i ludzie poprawy nie ukażą, Bóg surowo ukarze trzecią część ludzkości. Wtedy dopiero pod wpływem strachu pozostała część wróci na prawowitą drogę cnoty i zacznie żyć jak głoszą przykazania - a Bóg im ześle swe błogosławieństwo.


Więc spytał się Salomon, jakim sposobem ukarze Bóg tą trzecią część ludzkości i kiedy to nastąpi.

Mądry królu - odpowiedziało królowa Michalda - gdy to się dziać będzie, już ani mnie ani ciebie nie będzie i ludzie o nas zapomną, stanie się to w wiele, wiele lat po śmierci Mesjasza. Ale gdy czas kary Bożej będzie miał nastąpić, ukazywać się będą na niebie znaki widoczne, oznajmiając ludowi co go czeka.

A pierwszym tym znakiem będzie to, że ludzie już się w głąb ziemi dostaną i stamtąd sobie żywność dobywać będą, a kopiąc głęboko na trzysta sążni, dobywać będą węgiel, rudę, kamienie i za pomocą tych materiałów budować będą różne przyrządy żelazne, a węglem je poruszać.

Drugim znakiem będzie ten, że handel i przemysł zakwitną, jak nigdy, ludzie będą towary wozić z jednej ziemi do drugiej i wszyscy tylko o tym myśleć będą, żeby jak najwięcej niedobrego i taniego towaru sprzedać jak najdrożej. Dlatego też powstaną nowe prawa, a jeden drugiego z domu i z ziemi usuwać będzie, opanowany chciwością bezgraniczną.

Trzecim znakiem będzie ten, że zniknie między ludźmi miłość i prawda, a w sercach zagnieździ się tylko fałsz, obłuda i podstęp, a nikt drugiemu prawdy nie powie, zaś starać się będzie oszukać go na każdym kroku.

Czwarty znak nastąpi wówczas, gdy pieniądz zapanuje nad światem i stanie się wielkim, jak Bóg, a człowiek nauczy się tylko dłoń wyciągać po niego. Wówczas przyjdzie największe zło. Cesarstwo Rzymskie zmieni się tak bardzo, że ludziom wydawać się to będzie dziwnym.

Gdy Bóg ześle ludziom piąty znak, w Europie powstanie mąż z rodu królewskiego, a za niego dziwne dziać się będą rzeczy na świecie. Mąż ten zgładzi króla w jednym z zachodnich krajów, sam zajmie jego miejsce, wzmocni się i będzie królował. Ucisk wtedy pojawi się na ziemi okropny i krew poleje się obficie, ludy powstaną przeciwko ludom, niektóre państwa znikną z powierzchni, mąż zaś ten wzniesie się walecznością i mądrością wysoko, potem, nasycony wiarą w Mesjasza, wojnę utworzy z cesarstwem Rzymskim i pozyska sławę bezgraniczną. Mąż ten, jako rózga od Boga zesłana, a przez proroków przepowiadana, spadnie na ludy i krew ich przelewając, karać za grzechy będzie. Jednak w końcu bezmierna pycha ogarnie króla tego wielu krajów i wówczas straci to wszystko co posiadał. W czas jego panowania ludy się wzburzą i niesforność pojawi się wszędzie taka, jakiej od początku świata nie było. Wtedy powstaną języki, o jakich teraz nikt nie słyszał i pomieszają się, rozbrzmiewając na obydwóch częściach ziemi. Wiele dzieci, które opuszczą swoje domy ojczyste powrócą pod dach rodzinny z wieloma językami, swego zapomniawszy, a jeszcze więcej będzie takich, które zaginą i ojców swych więcej nie zobaczą.

Wojny wszelkie trwać będą, a z jednej powstawać będzie druga tak, że końca ich nie będzie. Wojska niezliczone ilości przechodzić będą z kraju do kraju, ale liczba ich tak będzie wielka, że nie mogę ich określić. Lecz wojska te potężne będą, nieugięci, zakuci w żelaza rycerze walczyć będą przeciwko sobie, a duch ludzki wymyślać będzie coraz potężniejsze przyrządy do zabijania służące. Lecz w narodzie i w ludzie mądrość życiowa wielka będzie w ciągłym czuwaniu nad swoim dobrem w ciągłej trosce i obawie wyćwiczy się myśl ludzka. Powstaną tacy sędziowie pogańscy, którzy choć sami kłamcami i łotrami będą, jednak sądzić będą i o sprawiedliwości dużo i mądrze mówić. Całą korzyść ze sprawy, albo już co najmniej połowę, sędziowie zabierać będą. A liczba ich będzie wielka i praw nowych napiszą wiele, choć sami będą lichwiarzami i kłamcami. Do tego zaś wszystkiego doprowadzi mąż ów, gdyż on natworzy nowych praw i wielu sędziów ustanawiać będzie. Mąż ten będzie miał jedną zasadę w życiu i czynach.

Jeden Bóg na niebie jeden cesarz na ziemi.I przeto będzie się wywyższał nad innych, a żądzą jego będzie zagarnąć pod swe panowanie wszystkie ludy i wszystkie kraje. I oto słuchaj, wielki Salomonie, za to Bóg poniży stolicę jego, odbierze mu to, co zdobył ręką pańską i odbierze mu wszystkie godności. Zagnieździ się zło największe, bo Rzymianie złym przykładem ludowi świecić będą, lichwą się zajmować i biednych uciskać. Zaś gdy prosty lud zobaczy niesprawiedliwość i żądzę zysków ze strony sędziów, a nic, prócz chciwości nienasyconej, sam odstąpi ad przykazań bożych, a źle, podług przykładu z góry idącego, czynić będzie. Pomsta Boża spadnie jak grom karzący na lud. Wtedy to nastąpi spis ludności, gdyż będą chcieli widzieć ilość ludzi na ziemi, a to nie z prostej ciekawości, jeno żeby wojska móc okrutnie wystawić. Spis ten czynić się będzie szczegółowo i pilnie w całym kraju i stąd to narody ze wschodu i zachodu zejdą się i powstanie wojna wielka, krew bratnia się poleje, a wiele ludów zginie. A do wojny więcej zapału będzie mieć kraj zachodni, prowadząc wojny lądowe i morskie i starając się zgnębić ludy wschodnie. Wtedy to jedna z królewien panujących zgrozą przejęta, ofiaruje się żeby kres położyć laniu się krwi, lecz, choć spełni się jej ofiara, jednak wojny nie ustaną i we wszystkich chęciach ludy tylko orężem posługiwać się będą, bitwami i mordami żyjąc. I nikt już w tej powszechnej zawierusze nie pozna rodaka, ani brata, wszyscy się będą mieć za obcych, każdy będzie się obawiał w dzień i w nocy o życie swoje, nie odpinając broni. Taka to pomsta Boża będzie za wszelkie grzechy i nieprawości, za fałsz, niesprawiedliwość, lichwę, rozpustę. A diabeł próżnować nie będzie, wymyśli coraz to nowe stroje i mody, niewiasty zamiast bogobojnie żyć, dzieci wychowywać i mężów kochać, o niczym innym myśleć nie będą, a to nie tylko u bogatych, ale i wśród biednych. Biedni równością stroju dumni będą, a porównywać się ze zwierzchnikami i nad innych wynosić, gdyż nikt nie odróżni bogatego od biednego.

Zwierzchność zaś nie uczyni przeciw nim nic, nie będzie mogła, bowiem od niej to spływać będzie przykład zła i rozpusty. Ale przebierze się miara cierpliwości boskiej nie zdoła już Bóg patrzeć spokojnie na bezeceństwo ludzkie, więc ześle anioła, który potężnym głosem uderzy w trąbę, oznajmiając ludziom gniew Boży, a wkrótce potem spadnie morowa zaraza na cały świat i zamieni w śmierć trzecią część ludności. Wtedy dopiero opamiętają się ludzie, wojny ustaną, a na tych co przy życiu zostaną spadnie smutek wielki i rozpacz i żal, zrozumieją gniew Boga, uznają jego słuszność, posypią głowę popiołem i wszyscy razem pokutę odbywać będą, by uniknąć i zapobiec dalszym objawom pomsty Bożej. Ale zupełnie nie powrócą ludzie na drogę cnoty, nie będą spełniać przykazań i praw Bożych, nie napełnią się serca ich miłością bliźniego i Boga - wiele nieprawości zostanie jeszcze, nim nadejdzie dzień sądu ostatecznego i Sodoma i Gomora wśród ludzi panować będzie. Antychryst wielką władzę nad ludźmi mieć będzie i do grzechu skutecznie namawiać, więc Bóg ześle swoich wysłańców, którzy wejdą między lud i prawowitą wiarę głosić i rozpowszechniać będą. I gdy się ludzie nawrócą, gdy wejdą na drogę cnoty i chwały, wtedy zbliży się dzień ostateczny. Dzień ten strasznym będzie dla wszechstworzenia, wtedy powstaną istoty z ziemi, ognia i wody.


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dada
Gość

PostWysłany: Pią 15:25, 22 Paź 2010    Temat postu: koniec swiata

koniec świata jest już blisko !czytając to uświadomiłam sobie , żę wszystko to się spełnia. Więc miejmy się na baczności bo naprawdę koniec jest już bliski.Razz teraz życie na tym świecie się przewraca do góry nogami:P
Powrót do góry
Erik
Gość

PostWysłany: Pią 18:52, 22 Paź 2010    Temat postu:

Jak wy się kochacie straszyć i bać, skąd wzięliście tę królową skoro nawet Salomon o niej nie wspomina za wiele? To proroctwo czyjekolwiek by nie było na pewno nie należy do królowej Saby, przeczytajcie sobie "Pieśń nad pieśniami" to zobaczycie co miała królowa Saba w głowie jeśli takowa kiedykolwiek istniała.
Powrót do góry
Effka
Gość

PostWysłany: Wto 0:12, 26 Paź 2010    Temat postu:

Eriku,ludziom tak trudno uwierzyc,ze przyszli na ten swiat po to,by byc szczesliwymi,zdrowymi i kochanymi.Bardziej sklaniaja sie do tych ciemnych aspektow egzystencji ziemskiej,a tym samym swiadomie,czy nie,sa blizej szatana.Jednym slowem sa za pan brat z bogiem,ktory jawi sie w tych wszystkich przepowiedniach Sad Smutne jest to,ze zamiast konstruktywnie przezyc swe dni ziemskie ,traca swe zycie na bezsensowne strachy,zale i urazy Crying or Very sad Nigdy tego nie zrozumiem???Z drugiej strony,wdzieczna jestem moim opiekunom duchowym i Nieograniczonej Milosci ,ze nie zamknela mi ani serca ,ani swiadomosci na inne energie ....Ze dostrzegam we mnie boga.Sama nim jestem,bo on tak mnie stworzyl,bym nim byla.....I wszystkich nas Very Happy
Powrót do góry
Erik
Gość

PostWysłany: Wto 0:59, 26 Paź 2010    Temat postu:

No właśnie Effka, dziwni są ludzie. Czasami mam wrażenie, że ciągle żyjemy w średniowieczu, ciemnota i zabobon dookoła. A dzisiaj ludzie umieją już przecież i pisać i czytać, mają dostęp do wielu źródeł i nie muszą polegać tylko na naukach kościelnych. Ale nie, szkoda używać własnego mózgu. lepiej jak ktoś inny "Wytłumaczy nam ten świat" i nakaże nam jak i co mamy myśleć.
Powrót do góry
effka
Gość

PostWysłany: Wto 14:40, 26 Paź 2010    Temat postu:

Moze to jest tak,jak ze zlymi kodami myslowymi Question Caly czas kosciol wmawial ludziom,ze spotka ich kara,ze bog sie zemsci i w to uwierzyli...Dobrze,ze coraz wiecej ludzi otwiera sie na inne formy doskonalenia sie-medytacja,joga,channeling ,itp.
Powrót do góry
Jagoda
Gość

PostWysłany: Nie 16:06, 09 Sty 2011    Temat postu:

Erik napisał:
Jak wy się kochacie straszyć i bać, skąd wzięliście tę królową skoro nawet Salomon o niej nie wspomina za wiele? To proroctwo czyjekolwiek by nie było na pewno nie należy do królowej Saby, przeczytajcie sobie "Pieśń nad pieśniami" to zobaczycie co miała królowa Saba w głowie jeśli takowa kiedykolwiek istniała.
Słuchajcie, to wszystko to prawda. Św Michalba była prorokczynią. Ksiąg było 12 i to bardzo grubych. Chciała za nie 300 talarów. Salomon się nie zgodził (chociaż tam było wszystko opisane np co będzie za 1000 lat) spaliła połowę. Za 2 połowę też chciała 300 talarów. Salomon nie chciał tyle zapłacić. spaliła jeszcze 3 i za pozostałe 2 tez chciała 300 talarów. Salomon nie dał. Potem spaliła 2 i została tylko jedna za którą Salomon zapłacił 300 talarów. ta księga należy do zbioru ksiąg zakazanych, ponieważ opisuje wszystko co robią i robili księża. A oni niestety nie chcą, aby ich występki wyszły na jaw. Więc zapewniam wszystkich , że to prawda co tutaj jest napisane. Gdybyscie nie zauważyli to wszystko się sprawdza, trzeba tylko umieć czytać przenośnie. NP. "świat opleciony pajęczyną" oznacza te wszystkie kable i całą łacznośc świata. Więc teraz pomyślcie jaki ten świat jest materialny.
Powrót do góry
effkaDołączył: 26 Paź 2010
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:42, 14 Sty 2011    Temat postu:

Jagoda!I ty tam bylas...Miod i wino pilas....Przeciez to bajka Dziewczyno Droga Surprised

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez effka dnia Pią 23:43, 14 Sty 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ErikDołączył: 29 Paź 2010
Posty: 98
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:23, 08 Lut 2011    Temat postu:

Effko, Cześć widzę, że czasem tutaj wracasz, ale nie wiem czy to ma sens, aby chcieć przekonać tych ludzi. Ja ze swej strony już chyba dałem za wygrane i bardziej mi zależy na wymianie poglądów z kimś, kto mówi tym samym językiem jak ja i Ty.
Pozdrawiam Erik.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
beata
Gość

PostWysłany: Sob 19:08, 12 Lut 2011    Temat postu: odpowiedz na temat przepowiedni Krolowej SABY-Michaldy

Przeczytalam czesc tych Przepowiedni i musze przyznac,ze nie wszystko
jest umieszczone co ja dawno temu czytalam.
Czesc z nich juz sie sprawdzila-niestety,i nierozumnym jest ten,kto drwi
sobie i kpi z tego prorodztwa.
Prorodztwa sa nie po to .by ludzi straszyc, ale po to by ludzie sie opamietali, by przestali czynic zlo i nawrocili sie na droge Wiary w Pana Boga i Pana Jezusa.
Nie wolno NIKOMU zapomniec,ze kazde zlo uczynione drugiemu Czlowiekowi wroci z powrotem z podwojona sila, - tak samo jak uczynione dobro.
Sle wszystkim z calego serca Boze Blogoslawienstwo,szczegolnie dla Ludzi ,ktorych zaslepil mamon i odeszli od Wiary.
Powrót do góry
ErikDołączył: 29 Paź 2010
Posty: 98
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:46, 12 Mar 2011    Temat postu:

Effko, Cześć widzę, że czasem tutaj wracasz, ale nie wiem czy to ma sens, aby chcieć przekonać tych ludzi. Ja ze swej strony już chyba dałem za wygrane i bardziej mi zależy na wymianie poglądów z kimś, kto mówi tym samym językiem jak ja i Ty.
Pozdrawiam Erik.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
daro11111
Gość

PostWysłany: Nie 15:05, 04 Mar 2012    Temat postu:

pajęczyna - a czy nie patrzycie wyżej niz czubek nosa?
Znacie określenie CHEMTRIALS?No to macie dziś na całym świecie pajęczyne na niebie.
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: Śro 0:46, 11 Kwi 2012    Temat postu:

JA WIEM JEDNO ZE BEDZIE CORAZ WIECEJ POCHMURNYCH DNI NIEBO BEDZIE CIEMNIALO AZ SIE ZACIEMNI I WTEDY NASTANIE KONIEC MY JUZ ZYJEMY W DNIACH OSTATNICH
Powrót do góry
Gość


PostWysłany: Wto 19:59, 02 Kwi 2013    Temat postu:

Jagoda napisał:
Słuchajcie, to wszystko to prawda. Św Michalba była prorokczynią. Ksiąg było 12 i to bardzo grubych. Chciała za nie 300 talarów. Salomon się nie zgodził (chociaż tam było wszystko opisane np co będzie za 1000 lat) spaliła połowę. Za 2 połowę też chciała 300 talarów. Salomon nie chciał tyle zapłacić. spaliła jeszcze 3 i za pozostałe 2 tez chciała 300 talarów. Salomon nie dał. Potem spaliła 2 i została tylko jedna za którą Salomon zapłacił 300 talarów. ta księga należy do zbioru ksiąg zakazanych, ponieważ opisuje wszystko co robią i robili księża. A oni niestety nie chcą, aby ich występki wyszły na jaw. Więc zapewniam wszystkich , że to prawda co tutaj jest napisane. Gdybyscie nie zauważyli to wszystko się sprawdza, trzeba tylko umieć czytać przenośnie. NP. "świat opleciony pajęczyną" oznacza te wszystkie kable i całą łacznośc świata. Więc teraz pomyślcie jaki ten świat jest materialny.


Taa, jasne. Chyba pomyliłaś legendy. Sprostowanie: "Sybilla, Sibylla (mitologia grecka) – wieszczka przepowiadająca przyszłość pod wpływem narkotyków. Początkowo istniała jedna Sybilla, później jednak ich liczba się zwiększa do około 10. Najbardziej czczoną Sybillą była wieszczka z Erytrei utożsamiana z sybillą z Cumae – Sybillą Kumańską (od niej miały pochodzić księgi sybillińskie).
Legenda o 9 księgach Sybillińskich

Pewnego dnia do króla Tarkwiniusza przybyła nieznajoma staruszka z dziewięcioma księgami, ponoć wypełnionymi boskimi przepowiedniami. Życzyła sobie za nie tak wielkiej sumy, że król pomyślał, iż jest wariatką, po czym odmówił. W tym momencie wróżka wrzuciła 3 z 9 ksiąg do ognia. Powtórzyła swoją ofertę nie zmieniając ceny, monarcha zaś ponownie odmówił. Dopiero gdy kobieta spaliła kolejne 3 woluminy, władca domyślając się jakiejś tajemnicy, wypłacił żądaną sumę. Nieznajoma opuściła pałac i już nigdy jej nie widziano. Mówiono, że była to wróżka imieniem Sybilla. Księgi te od jej imienia nazwano Sybillińskimi. Miały one odegrać ważną rolę w polityce i życiu Rzymian. Szukano w nich rady w wypadku klęski żywiołowej czy wojny. Tak naprawdę księgi te zawierały po prostu greckie przepisy religijne, zawsze więc wyciągano z nich wniosek, że do kultu rzymskiego trzeba wprowadzić nowe bóstwo oraz zmienić zakres obowiązków już istniejącemu. Woluminy przechowywano w świątyni Jowisza Kapitolińskiego. Opiekowali się nimi kapłani, których liczba rosła z biegiem czasu: początkowo było ich dwóch, na koniec – piętnastu. Księgi spłonęły w 83 r. p.n.e."

Więc się tak nie podniecać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Apokalipsa Strona Główna » inne... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
  ::  
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group   ::   template subEarth by Kisioł. Programosy   ::  
Regulamin